Każdy wychowawca dzieci sześcioletnich i siedmioletnich pragnie, aby jego wychowankowie  w szkole czuli się dobrze, osiągali sukcesy, zostali zaakceptowani przez koleżanki i kolegów i żeby szkoła nie jawiła się dzieciom jako „zło konieczne„.

Aby zniwelować u dzieci strach przed wstąpieniem w nowy etap edukacji – Przedszkole Publiczne Nr 1 „Baśniowa Kraina”, już od lat, współpracując ze Szkołą Podstawową Nr 1 im. Bolesława Chrobrego, organizuje dla swoich wychowanków wizyty w ich przyszłej szkole. Podczas takiej wizyty dzieci mają możliwość zwiedzenia szkoły, poznają starszych kolegów i panie, z którymi na pewno zetkną się we wrześniu. 21 i 22 kwietnia 2016 r. nasze sześciolatki i pięciolatki wybrały się z wychowawcami właśnie na taką wizytę do szkoły, do której wszyscy będą uczęszczać. Po budynku oprowadziła nas pani dyrektor, pokazując poszczególne hole, klasy, bibliotekę oraz ważniejsze pomieszczenia w szkole.

Po powrocie do przedszkola dzieci  wymieniały się spostrzeżeniami. Bardzo podobała im się miła atmosfera oraz to, że starsi koledzy byli sympatyczni i bardzo opiekuńczy w stosunku do nich. Spotkanie wywarło bardzo pozytywne wrażenie na przedszkolakach. Wszyscy podkreślali, że szkoła jest „fajna”  i chętnie do niej pójdą.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor, pani pedagog, nauczycielom oraz uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego  za bardzo miłe przyjęcie. Wszystkim uczniom życzymy: niech każdy dzień wypełniony będzie uśmiechem, słońcem i miłością osób Wam najbliższych, a czas spędzony w szkole dostarcza wielu sukcesów, interesujących doświadczeń i wspaniałych przygód.