Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim wybrały się na wycieczkę do Folwarku Leszczynówka w Kolonii Budzów. Z dala od wszelkiego zgiełku i hałasu dzieci hasały na łonie pięknej okolicznej przyrody. Dzieci  przeżyły wyjątkową przygodę pełną radości!

30 maja br., tuż po godzinie 9 rano przedszkolaki z Przedszkola nr 2 wraz z paniami Renatą Kocjan-Górską, Małgorzatą Grodź i Irminą Brzozowską wyruszyły na wycieczkę do Folwarku położonego w pobliżu Srebrnej Góry. Przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowani  w czasie wycieczki, opowiadały o tym, co ciekawego spotka je na wycieczce.

Tuż za bramą powitały wszystkich pieski z miejscowego gospodarstwa. Przedszkolaki zdjęły plecaczki i zajęły wygodne miejsca na kocykach. Rodzice wraz z wychowawczyniami grup rozpoczęli przygotowania do wielkiego grillowania. Natomiast dzieci ze zniecierpliwieniem czekały na kiełbaski. Wielką radość sprawiło dzieciom oglądanie pobliskiej przyrody, spotkanie z kotkami oraz pieskami. Dzieci hasały i bawiły się w oczekiwaniu na punkt kulminacyjny wycieczki a mianowicie chodziło o przejażdżkę i zdjęcie  z konikiem. Z zapartym tchem oczekiwały na swoją kolejkę. Kiedy każdy przedszkolak usiadł na koniku i miał już swoje wymarzone zdjęcie na pamiątkę tak wyjątkowego spotkania dzieci wybrały się na grilową ucztę. Po smacznym posiłku i smacznej herbatce dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyły w stronę autobusów, żeby wrócić do Przedszkola.

Pobyt w Folwarku dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń i wiele radości, był dla nich wspaniałą przygodą na łono przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na  nich stęsknieni rodzice.

Irmina Brzozowska / Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grodź