Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością niezwykłą, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia wspaniałe wspomnienia.

Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim zachęca osoby dorosłe do czytania dzieciom dla przyjemności. Obchodziliśmy niedawno urodziny Hansa Christiana Andersena oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ten dzień stał się doskonałą okazją aby zorganizować niezwykłe spotkanie czytelnicze pod hasłem „Ulubione Bajeczki”, które zorganizowaliśmy dnia 4 kwietnia br. dla dzieci. Na uroczystości gościliśmy Panią Pedagog Milenę Skotnicką, która w grupie maluszków i starszaków poczytała dzieciom odpowiednie do wieku i zainteresowań przedszkolaków bajki.

Spotkanie przyniosło wszystkim obecnym wiele pozytywnych wrażeń, dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań czytanych przez znaną im osobę. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu zachęcą dorosłych (rodziców, dziadków i innych) do czytania swoim dzieciom dla przyjemności. Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu gościowi, że pomimo licznych obowiązków przybył do naszego przedszkola i poświęcił swój cenny czas na czytanie dzieciom.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek