Dzisiaj mamy ostatni dzień kwietnia, ale nie zaszkodzi na chwilę wrócić do pierwszego dnia mijającego miesiąca. Tym bardziej, że to był Prima Aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy.

Ten nastrój udzielił się również dzieciom i pracownikom Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim. Na początku dzieci poznały krótką historię związaną z obchodami tego dnia. Dużo radości sprawił dzieciom konkurs na najśmieszniejszy strój. Każda grupa wymyślała przebranie dla swojego reprezentanta, a potem w zabawny sposób musiała go przedstawić.  Konkurs zakończył się pokazem śmiesznych i dziwnych sposobów chodzenia. Panie wychowawczynie w ten dzień także zrobiły dzieciakom wiele psikusów, które dawały radość dzieciom. Niektórym przedszkolakom także udało się „oszukać” swoje  panie i tym samym zrobić  im zabawnego psikusa.

Cały dzień obfitował w dobrą zabawę, a uśmiech gościł na twarzach wszystkich dzieci. Prima Aprilis to jedyny w roku dzień, gdy wszystko jest możliwe i każdy śmieje się!

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek