W Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 11 stycznia 2016 r. odbyły się „Jasełka”. Mimo, iż czas Świąt Bożego Narodzenia już praktycznie zbliżał się ku końcowi, przedszkolaki wszystkim jeszcze raz pozwoliły przenieść się w ten cudowny czas i nastrój świąt bożonarodzeniowych. Publikujemy tę relację dopiero dzisiaj, ale miło jest wrócić do tych ciepłych chwil.   

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały „Jasełka”. Zarówno starszaki jak i maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie kończyło się pięknym tańcem aniołków przy muzyce pt: „Weseli Anieli” w wykonaniu dzieci przy pomocy pani Gosi.

Na tę miłą uroczystość przybyli zaproszeni goście: Panowie Dominik Krekora i Ryszard Kleniuk – radni Gminy Kamieniec Ząbkowicki, ksiądz proboszcz Wojciech Jasiński, a także nasza siostra zakonna Kasia. Był też oczywiście Pan wójt Marcin Czerniec oraz dyrektor Przedszkola nr 2  w Kamieńcu Ząbkowickim Pana Arkadiusz Albrecht. Na zakończenie Pan Wójt podarował przedszkolakom słodki upominek, co zawsze sprawia dzieciom radość. Do życzeń składanych wtedy jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia dołączył się Ksiądz Wojciech. Po przedstawieniu i miłych słowach był czas na rozkoszowanie się słodkościami przygotowanymi przez panie wychowawczynie z pomocą rodziców. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i niezapomnianych wrażeń i przeżyć zarówno dla dzieci,  wychowawców i  zaproszonych gości oraz rodziców.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek