Wprawdzie Święta Bożego Narodzenia już mamy za sobą, ale pozostają po nich przemiłe wspomnienia. Jednym z nich niech będzie relacja z wigilijnego spotkania, które odbyło się w Przedszkolu nr 1. Tam mottem uroczystości były słowa pastorałki: „A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości, będziemy z sobą dzielić opłatek, chleb miłości.”

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalny czar: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwsza wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. 21 grudnia br. zorganizowana została wspólna wigilia dla dzieci, pracowników przedszkola oraz przybyłych gości, wśród których byli:  radni  Rady Gminy: Dominik Krekora  i Ryszard Kleniuk, ksiądz dziekan Wojciech Dąbrowski,  ksiądz katecheta Stanisław Saryczew, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Bożena Kołodziej, dyrektor Gimnazjum Publicznego Urszula Marszałek oraz Rodzice dzieci przedszkolnych.

Uroczyste spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Kokoszka, witając wszystkich serdecznie i życząc, aby nie tylko w te święta, lecz przez cały rok – byli wolni od trosk dużych i malutkich, aby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach, a pasja, wytrwałość i cierpliwość towarzyszyły zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Następnie pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego przygotowanego przez grupę 5/6-latków pod opieką pani Krystyny Dumanowskiej. Dzieci przebrane w przepiękne stroje przedstawiły wydarzenia z czasów narodzenia Pana Jezusa.

Po pięknym przedstawieniu w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Gminy Kamieniec Ząbkowicki głos zabrał radny Rady Gminy Dominik Krekora, który w imieniu Wójta Gminy, jak również w imieniu radnych Rady Gminy i własnym, złożył najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości, pod żywą choinką zaś dużo prezentów, Świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten co właśnie mija, żeby nie zabrakło domowego ciepła, a każdy dzien przynosił satysfakcję w życiu zawodowym i społecznym. Następnie księża Wojciech Dąbrowski i Stanisław Saryczew odmówili modlitwy i wszyscy zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie piękne życzenia. Cała społeczność przedszkolna zajęła miejsca przy odświętnie nakrytych stołach, aby spożyć wspólny posiłek wigilijny.

Kolędy oraz płonące lampki choinkowe wpływały na uroczysty nastrój pełen życzliwości, serdeczności, miłości oraz świątecznego ciepła. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym razem z nami udział w przedświątecznym spotkaniu wigilijnym, dziękujemy  także za zaangażowanie i stworzenie wspólnie z nami wspaniałej, ciepłej, świątecznej atmosfery. Rodzicom z całego serca składamy wyrazy podziękowania za trud, jaki włożyli w przygotowanie  przepięknych strojów dla swoich pociech, w których dzieci wyglądały uroczo.