Grupa dzieci 5–letnich wraz z wychowawcą oraz rodzicami wybrała się na wycieczkę do „Kamienieckiej Izby Pamiątek”. Powstała ona w 2002 r. z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej. Przedszkolaki zostały przywitane przez opiekuna Stefana Gnaczy, który w ciekawy sposób opowiedział i przybliżył dzieciom ciekawostki związane z historią Kamieńca.

Eksponaty archeologiczne oraz szaty liturgiczne można oglądać w dwóch salach. 5 – latki z zaciekawieniem oglądały szaty liturgiczne, sprzęty domowe, które używane były kiedyś, m.in.: młynek do kawy, radio, telewizor, komputer, zawyła także starodawna syrena strażacka. Dłuższą uwagę dzieci zatrzymała wystawa, na której obejrzeliśmy kamienie szlachetne oraz bardzo duża kolekcja pamiątkowych medali, znaczków i pieczęci związanych z Kamieńcem. Na zakończenie naszej wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie oraz serdecznie w formie upominku podziękowaliśmy Panu Stefanowi Gnaczy za opowiedzenie nam ciekawostek o naszej „Kamienieckiej Izbie Pamiątek”.

Jednak to nie był koniec niespodzianek przygotowanych na ten słoneczny, wrześniowy dzień. Udaliśmy się na plac w pobliżu przedszkola, gdzie czekali na nas Rodzice: R. Koprzak, J. Rozmis  przy ognisku z pieczonymi ziemniaczkami. 5–latki wraz z rodzicami ze smakiem zjadły ogniskowe przysmaki. Na zakończenie tego udanego dnia każdy 5–latek został pomalowany węglem z ogniska. W tak fantastycznych nastrojach powróciliśmy do naszego przedszkola. Dziękujemy Rodzicom, którzy przyczynili się i pomogli przygotować tak miły  i niezapomniany dzień dla swoich dzieci.