Wrzesień  to miesiąc, w którym szczególnie skupiamy się wokół spraw bezpieczeństwa. Przedszkolaki miały okazję spotkać z policjantami Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim. Bardzo serdecznie powitał nas komendant policji Pan Ryszard Korman i dzielnicowy Pan Marcin Szostak.

Policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, właściwego zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach. Dzieci pod fachowym okiem policjantów zwiedziły komisariat. Były zainteresowane każdym pokazanym im pomieszczeniem oraz uważnie słuchały opowiadań policjantów. Wśród wielu otwartych buziek, słychać było: „też kiedyś będę policjantem”. Dzieci zobaczyły wyposażenie policjanta, zostały zapoznane z pracą oraz rolą, pełnią w naszym społeczeństwie. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja samochodów policyjnych i spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę”.

Wierzymy, że ,żaden przedszkolak już nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział,że jest on przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. 
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. 
Czuwa, żeby się komu co złego nie stało. 
Z daleka już widzimy jego czapkę białą. 
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu. 
Zawsze spieszy z pomocą kiedy trzeba pomóc. 
Uśmiecha się do dzieci, ręką do nich kiwa. 
Grozi nieraz palcem i tak czasem bywa. 

Dzieci   dumne i zadowolone z wizyty, bogatsze o nowe doświadczenia i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ruszyły  w dalszy spacer po okolicach naszej miejscowości. Składamy serdeczne podziękowania panu komendantowi i policjantom, że mieli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami, jak również za słodkości, jakimi obdarowali naszych milusińskich.