Pałac Marianny Orańskiej urzeka i zachwyca swoim pięknem, jest ozdobą i perełką naszej miejscowości. Do jego budowy użyto materiałów najwyższej jakości, m.in. politurowanych cegieł, dzięki czemu mury wspaniale lśnią w słońcu.

W ostatnim tygodniu września dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 zwiedzały Pałac. Pan przewodnik Sławomir Radzik oprowadzając dzieci po różnych zakątkach tej zabytkowej budowli opowiadał ciekawostki i legendy związane z mieszkańcami tego pięknego miejsca. Dzieci były zachwycone, z ogromnym zaciekawieniem oglądały komnaty, uważnie słuchały oraz odpowiadały na pytania pana przewodnika. Po zwiedzeniu wnętrza Pałacu, dzieci wyszły przed główne wejście, aby podziwiać go  z zewnątrz. Następnie udały się do parku, gdzie podziwiały piękno natury. Dzieci zmęczone, ale w radosnych nastrojach, powróciły do przedszkola na pyszny obiadek. Dla naszych przedszkolaków była to piękna lekcja historii.

W Pałacu Marianny Orańskiej nadal trwają prace renowacyjne, dzięki którym kolejna część naszego najcenniejszego zabytku stanie się piękniejsza.  Odzyskuje on  swoją świetność dzięki tak dużemu zaangażowaniu, jakie wykazuje Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki  Pan  Marcin Czerniec. Kamieniec to urocza miejscowość i jest gdzie pospacerować w sobotnie i niedzielne popołudnie odkrywając coraz to nowe, zaskakujące  piękne zakątki naszej miejscowości. Uważamy, że miło jest spędzić wolny czas w Kamieńcu Ząbkowickim, zwiedzając przede wszystkim wspaniały Pałac Marianny Orańskiej, który zachwyca swoim urokiem  zarówno w dzień jak i w nocy. Więc serdecznie zapraszamy do zwiedzania  naszej pięknej miejscowości.

Bardzo dziękujemy Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki za życzliwość i miłą współpracę oraz umożliwienie naszym przedszkolakom bezpłatnego zwiedzania Pałacu Marianny  Orańskiej jako prezent z okazji Dnia Przedszkolaka. Składamy także podziękowania Pani wicewójt Karolinie Sarzyńskiej, Panu sekretarzowi Stanisławowi Gołębiowskiemu i Panu przewodnikowi Sławomirowi Radzikowi, dzięki którym utwierdziliśmy się w przekonaniu, iż zwiedzenie Pałacu może stanowić niezwykle atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.