Kolejna sesja Rady Gminy stała się faktem, więc zapraszam do obejrzenia materiału filmowego, w którym zostały utrwalony, a obecnie Państwu udostępniony, przebieg obrad i tryb rozpatrywania i przyjmowania kolejnych uchwał.

Nie obyło się, nad czym ubolewam, bez kontrowersyjnych i „ustawionych” pytań ze strony opozycyjnej frakcji radnych. Było też odczytywanie przez przewodniczącego Rady pisma, pod którym nikt się nie podpisał – najwyraźniej po to, by wykreować konflikt, a przynajmniej jego wrażenie. Na wszystkie postawione mi pytania odpowiedziałem, choć nie spodziewam się, aby moje wypowiedzi były wygodne dla oponentów. Zagadnienia związane z tematem zlikwidowanej szkoły i jej dalszym losem, jeszcze długo będą pożywką dla wszystkich tych, którzy za wszelką cenę chcieli do tego doprowadzić i w końcu dopięli swego. Choć mało kto się do tego przyzna, refleksja przyszła dopiero po czasie. Fakty są takie: jedynie wójtowi zależało na utrzymaniu placówki, wbrew problemom, protestom i donosom, jeszcze pięć lat od 2010 r. osoby tam pracujące miały zatrudnienie, wójt zmagał się z licznymi instytucjami kontrolnymi, walcząc o jej dalsze funkcjonowanie. Z chwilą nowych rozstrzygnięć podjętych na forum Rady i mimo liczebnej przewagi radnych opozycyjnych, to właśnie ta opozycja stanęła przed faktem „konsumpcji owoców własnej propagandowej pracy”.

Zachęcam do obejrzenia, udostępnionego na kanale You Tube Gminy Kamieniec Ząbkowicki, zapisu video z sierpniowej sesji, podczas której podejmowane były m.in. poruszone wyżej kwestie.

Marcin Czerniec

Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki