Jak już informowaliśmy wystawa „Piękno odnalezione” realizowana cyklicznie od sześciu lat, była prezentowana w przestrzeni publicznej na Trakcie Królewskim w Warszawie. Jednym z pokazywanych na nim skarbów polskiej architektury, odzyskiwanej dzięki staraniom samorządów, jest Pałac Marianny Orańskej w Kamieńcu Ząbkowickim. Przed nami ta sama ekspozycja na Wawelu w Krakowie.

Tegoroczna edycja wystawy prezentuje obiekty historyczne przywrócone do dawnej świetności w minionym 25-leciu przez samorządy lub przy ich wsparciu. Ekspozycja prezentuje pieczołowicie odrestaurowane budowle historyczne z niezwykłą przeszłością. Są to majestatyczne zamki, dostojne pałace, ratusze i urocze dwory. Nieprzemijająco piękne są wizytówką Polski w Europie. Jedną z nich staje się z roku na rok Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Wystawę będzie już można oglądać w Kraków na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego na Wawelu. Jest udostępniona w dniach 27 lipca – 24 sierpnia 2015 r. Patronat honorowy nad wystawą objął Prezydent RP.

Projekt i realizacja: Positive Image Foundation. Fundacja na Rzecz Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Kulturowego. Partnerzy: Zamek Królewski na Wawelu Państwowe Zbiory Sztuki, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.

PIĘKNO ODNALEZIONE raz jeszcze (1)

Więcej na stronie:

www.castlesandpalaces.com.pl