Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „A to moja bajka właśnie” nastąpiło 30 maja 2015 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym  przy Hali Stulecia podczas inauguracji 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Była to już czwarta edycja ogólnopolskiego kon­kursu na na­pi­sanie oryginalnej au­tor­skiej bajki lub baśni, ogłoszonego przez Miej­ską Bi­blio­te­kę Pu­blicz­ną we Wro­cławiu i Biuro Wro­cławskich Pro­mocji Do­brych Ksią­żek. Po raz  czwarty nie mogło w nim zabraknąć gimnazjalistów z kamienieckiego gimnazjum, którzy, pod opieką pani Doroty Twardowskiej, w ubiegłych latach zdobyli dwa zaszczytne wyróżnienia dla twórców komiksów: Dominika Tomczuk – „Przygoda z eliksirem” (2012 r.)., Bartłomiej Kopyś – „Niezapomniana przygoda” (2012 r.). Nagrodę główną otrzymał Arkadiusz Ćwirko w 2013 r. za bajkę „Ostatnia podróż”. W tym roku Gimnazjum Publiczne im. Adama Mickiewicza godnie reprezentowała Julia Ptak z klasy Ia.

Celem konkursu stała się promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży w wieku podstawowym i gimnazjalnym do lat 16. Jury ogólnopolskiego konkursu „A to moja bajka właśnie…”, pod przewodnictwem dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Andrzeja Ociepy, postanowiło przyznać I, II i III nagrodę – w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych i uczniów gimnazjów oraz po trzy wyróżnienia.

Uczennica  kl. Ia Julia Ptak została laureatką II nagrody za bajkę „Dziwne przebudzenie” (bajkę możesz pobrać klikając TUTAJ).

Czytnik ebooków, książka o Natalii Gałczyńskiej,  zaproszenie do Wrocławskiego Centrum SPA, antologia bajek autorstwa ubiegłorocznych zwycięzców i wyróżnionych w konkursie – to nagrody dla skromnej i wrażliwej młodej autorki, której w dniu ogłoszenia wyników i wręczenia nagrody towarzyszyła mama Magdalena Ptak i koleżanka z klasy Anita Tomczyk.

 Dorota Twardowska