W przedostatnich dniach roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego jest organizowany Tydzień Bezpieczeństwa. To bardzo dobra okazja do podsumowania całorocznych działań, mających na celu propagowania zasad bezpieczeństwa na co dzień.

Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa rozpoczął się apelem, podczas którego przedstawiony został harmonogram działań i odbył się Szkolny Turniej  Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Testy i zmagania na torze przeszkód wyłoniły najlepszych w klasyfikacji indywidualnej:

I miejsce – Zapotoczny Marta

II miejsce – Polasińska Wiktoria

III miejsce – Klak Kacper

Drużynowo puchar zdobyli:

I miejsce – klasa VIa w składzie:  Wiktoria  Polasińska, Artur Siembab, Jakub Burger,

II miejsce – klasa VIb w składzie: Marta Zapotoczny, Karolina Bierut, Ewelina Fryc,

III miejsce – klasa Vb w składzie: Kacper Klak, Wiktoria Tofel, Fabian Tworzydlak.

W kolejnych dniach będzie ponadto przeprowadzona ankieta o bezpieczeństwie w kategoriach klas I-III oraz IV-VI. Zobaczyć będzie można wystawę prac plastycznych pod wspólnym hasłem „Makieta – skrzyżowanie”. Zaprezentowane też będą spektakle Teatru „Kurtyna” poświęcone profilaktyce bezpieczeństwa. W poszczególnych klasach prowadzone będą lekcje wychowawcze o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa. Podsumowaniem będzie apel, podczas którego uczniowie otrzymają karty rowerowe oraz certyfikaty Ratownika i Ratowniczka.

Gośćmi pierwszego dnia Tygodnia Bezpieczeństwa byli przedstawiciele władz Gminy na czele z Wójtem Marcinem Czerniecem oraz radnymi: Elżbietą Cwek i Dominikiem Krekorą.