Jak już wczoraj pisaliśmy odbyła się pierwsza edycja imprezy pod nazwą Wiosna Tulipanów w Pałacu Marianny Orańskiej. Ostatni weekend maja 2015 w Kamieńcu Ząbkowickim okazał się bardzo udanym i miłym przeżyciem.

Drugi dzień imprezy, czyli niedziela 31 maja br., rozpoczął się blokiem rozrywkowym dla dzieci. Wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim pod kierunkiem pań: Alicji Gomółki, Ewy Pawlickiej, Jolanty Łęskiej, Danuty Cisowskiej, Krystyny Dumanowskiej. Następnie zaprezentował się zespół „AKTAN” w pokazie tańca towarzyskiego i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Pani Grażyny Mikulskiej. Aktorzy teatru „Maska” wystąpili w przedstawieniu edukacyjnym dla dzieci, a także przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych. Kolejnym punktem programu były prezentacje wokalne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Pani Bogumiły Pietrusewicz: – duet „Gwiazdeczki” – Ewa Termena i Julia Gembara, duet „Muzykalne różyczki” – Emilia Sowa i Klaudia Berdychowska, a także Kamila Cymbała,  duet „Serduszko” – Klaudia Pawliczak i Karina Służyńska, „Kolorowy Tercet” – Katarzyna Ciaka, Weronika Poprzeczka, Zuzanna Pajestka i trio „Szalone nutki” – Natalia Filozof, Ewelina Sowa, Nikola Ceglarz. Przed gwiazdą wieczoru wystąpił Dawid Cekiera z zespołem Feeling Station. Gwiazdą wieczoru była Paulla, która swoim występem zachwyciła wszystkich przybyłych na Wiosnę Tulipanów. Jej występ był przyjęty z wielkim entuzjazmem, artystka chętnie nawiązywała kontakt z publicznością. Paulla śpiewa repertuar popowy, co sprawiło, że przed sceną publiczność była coraz liczniejsza.

W tle widoczny był Pałac Marianny Orańskiej, który od tego roku będzie stałym miejscem wiosennych spotkań miłośników tulipanów i dobrej rozrywki. Warto dodać, że kamienieckie błonia pałacowe zostały wzbogacone przez ok. 1500 nasadzeń, wśród których są: tawuła szara, tawuła japońska, krzewuszka, owsica wiecznie zielona, rozchodnik okazały i róża. Kamieniec Ząbkowicki stał się nie tylko miejscem nowej i udanej imprezy, na której z całą pewnością spotkamy się już za rok, ale stałym punktem miłego spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu

z drugiego dnia Wiosny Tulipanów 2015

(fot: Stanisław Kużdżał)