W Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odbył się Dzień Samorządności. Uczniowie klasy szóstej, na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Dawidem Długoszem, odebrali z rąk pana dyrektora Arkadiusza Albrechta symboliczne pióro – znak przejęcia w szkole na jeden dzień władzy.

Szóstoklasistki wcieliły się w role nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej i religii. Chłopcy natomiast byli specjalistami od nauczania matematyki, j. polskiego, przyrody, techniki i informatyki. Wszyscy uczniowie organizujący Dzień Samorządności, który odbył się 22 maja 2015 r., bardzo się zaangażowali, przygotowali ciekawe zajęcia dla dzieci młodszych, profesjonalnie przeprowadzili lekcje w klasach starszych. Dobrze poradzili sobie również z innymi nauczycielskimi obowiązkami, takimi jak dyżury podczas przerw oraz opieka nad dziećmi w szatni i podczas zajęć świetlicowych. Młoda, pełna zapału do pracy kadra nauczycielska wolny czas podczas „okienek” również wykorzystała bardzo efektywnie, podejmując się działań na rzecz utrzymania czystości na szkolnych korytarzach.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i paniom z obsługi bardzo podobał się Dzień Samorządności, który na trwałe wpisał się już w tradycje naszej szkoły.

Sara Buczko i Dawid Długosz - członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego