Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim uczestniczyli w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015 pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”

Wśród zwycięzców etapu powiatowego konkursu znalazły się: Klaudia Mikosz z kl. II, która zdobyła drugie miejsce oraz  Kornelia Maryniak z kl.I b, która zdobyła trzecie miejsce. Uczennice odebrały nagrody na Pikniku Ratowniczym, który odbył się dnia 30 maja 2015 roku w Ząbkowicach Śląskich.

Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Celem Konkursu było zainteresowanie tematem bezpieczeństwa, kształtowanie właściwej postawy i świadomości występowania różnorodnych zagrożeń dla zdrowia i życia, propagowanie wiedzy na temat zasad postępowania sprzyjających unikaniu różnego rodzaju zagrożeniom oraz sytuacji i zdarzeń wymagających zwrócenia się o pomoc do służb ratowniczych.