Jak mawiał  polski poeta, prozaik, eseista” Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart” pod takim mottem rozpoczęła się kolejna wyprawa RKS KROSS. 9 maja 2015 r.  członkowie klubu RKS Kross Byczeń wybrali się w malowniczą podróż, której głównym celem było zdobycie szczytu Ślęży mającej 718 m wysokości n.p.m.

Najpierw całą grupą udaliśmy się do autobusu, którym dotarliśmy do przełęczy Tąpadło. Stąd wolnym krokiem ruszyliśmy w drogę. Droga prowadziła przez żółty szlak. Strudzeni drogą w końcu dotarliśmy na szczyt, gdzie podziwialiśmy piękne krajobrazy naszego regionu. Uczestnicy rajdu mieli również okazję ujrzeć sławny kościół filialny Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny z lat 1851-52. Po około godzinnej przerwie ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której tak samo jak wcześniej wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków, szum wiatru oraz opowieści przewodnika. Po zejściu z góry  udaliśmy się na ognisko.

Tradycyjnie odbył się konkurs turystyczno-przyrodniczy, w którym I miejsce zdobył Kacper Klak, kolejne Adaś Karkowski, Hubert Klak oraz Kacper Socha. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Całe to przedsięwzięcie nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie dofinansowanie z  Urzędu Gminy Kamieniec Ząbkowicki.