Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedziły Pałac Marianny Orańskiej. Na miejscu pod pałacem czekał na dzieci pan przewodnik który przedstawił pałac jako „architektoniczną perłę na skalę europejską”.

5 maja 2015 r. przedszkolaki wraz z wychowawczyniami poszczególnych grup paniami M. Wilk, M. Grajek, W. Ciborowską z wielkim zachwytem i zaciekawieniem słuchały historii o Mariannie Orańskiej, księżniczce niderlandzkiej, której życie rozpoczęło się własnie w Kamieńcu Ząbkowickim. Zwiedzanie pałacu rozpoczęliśmy wchodząc przez boczne wejście do maszynowni i pokonując 56 krętych schodów. Następnie weszliśmy do dawnej stajni gdzie mogliśmy zobaczyć marmurowe boksy dla koni. Kolejnym etapem zwiedzania był dziedziniec, na którym jest studnia z obudową z marmuru. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że pałac Marianny Orańskiej jest unikalną atrakcją turystyczną a także ciekawostką jest to, iż na budowę pałacu Marianna Orańska wydała równowartość kilku ton złota. Wraz z przewodnikiem odwiedziliśmy piękny taras widokowy. Na koniec naszej wycieczki dzięki uprzejmości pana przewodnika oglądnęliśmy krótkometrażowy film poświęcony naszej miejscowości.

W imieniu dzieci z Przedszkola nr 2 bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcinowi Czerńcowi za możliwość zwiedzenia pałacu, który jest piękną atrakcją turystyczną w Kamieńcu Ząbkowickim.