Od kilku miesięcy w Gminnym Centrum Kultury mają miejsce spotkania grupy ćwiczącej Hatha Jogę prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora Hatha Jogi, Piotra Bryję.

Hatha Joga to wywodzący się z Indii, znany od tysięcy lat, system dyscypliny i ćwiczeń fizycznych, oddechowych i umysłowych. Skupia się na delikatnym i łagodnym ruchu, oddechu oraz na intencji osiągnięcia zjednoczenia ciała i umysłu. Większość ćwiczeń i pozycji, zwanych asanami,  poprzez skłony, skręty i wygięcia działa jak wewnętrzny masaż i regulująco na wszystkie układy ciała. Taka praca, poprzez regularną praktykę: wzmacnia nasze mięśnie, witalność i gibkość, pozwala pozbyć się stresu, przynosi ulgę kręgosłupowi i uczy prawidłowej postawy, poprawia zdolność koncentracji i pamięć, pobudza oczyszczanie i wydalanie poza organizm szkodliwych substancji. Ćwiczenia oddechowe i opanowanie sztuki kontrolowanej relaksacji pozwolą poprawić odporność na stres i oczyścić również umysł z niepożądanych, „toksycznych” myśli i emocji.

Zajęcia przeznaczone dla kobiet i mężczyzn bez ograniczeń wiekowych. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ćwiczącego, ale również dzięki użyciu pomocy i modyfikacji względnie trudniejszych pozycji. Zajęcia prowadzi Piotr Bryja –  instruktor hatha jogi,  absolwent Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu na kierunku Terapie Naturalne,  bioenergoterapeuta i radiesteta uprawniony. Zapraszamy w każdy czwartek od 05 – 26 marca 2015 r. w godzinach od 18:00 do 19:15 w Gminnym Centrum Kultury – zajęcia bezpłatne.