II Bieg Śladami Marianny Orańskiej zorganizowany został w ramach obchodów Dnia Dziecka. 

W zawodach brali udział prawie wszyscy uczniowie z klas 1-7 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, których podzielono na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3, 4-5 i 6-7. Osobno biegli chłopcy i dziewczęta.  Wysoka frekwencja oraz dobra kondycja młodych biegaczy zapewniły wysoki poziom sportowej rywalizacji.

Wszystkim zawodnikom towarzyszyła radość i zadowolenie z podjętej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu zespołu pałacowo-parkowego Marianny Orańskiej. Trzech najszybszych zawodników nagrodzono medalami i dyplomami, a ceremonii dekoracji dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Bożena Kołodziej. Po biegu zawodnicy i kibice uzupełniali kalorie kiełbaskami z grilla, a następnie udali się wraz ze swoimi wychowawcami na pyszne, zimne lody, które ostudziły emocje związane z przeżyciami sportowymi.

Najlepsi zawodnicy zawodów w swoich kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

Dziewczęta: 1. Bakalarz Zuzanna kl. 3a, 2. Stalska Milena kl.1a, 3. Kubień Nadia kl. 3a

Chłopcy: 1 Szeptun Kacper kl.3a, Rudek Tymoteusz kl. 2b, 3.  Wojtas Marcel kl. 3b.

Klasy IV-V

Dziewczęta: 1. Wojtas Jessica kl. 4a, 2. Skoroda Zuzanna kl.4a, 3.  Urbaniak Wiktoria kl. 5a

Chłopcy: 1. Rudek Jakub kl. 4a, 2. Michał Bierut kl. 5a, 3. Garbacik Oskar kl. 4b

Klasy VI-VII

Dziewczęta: 1. Stefaniuk Blanka kl. 7c, 2. Lis Klaudia kl. 7a, 3. Klak Natalia kl. 7b

Chłopcy: 1. Grzybczak Kacper kl. 7b, 2. Koprzak Bartosz kl. 7a, 3. Jaroszuk Kamil kl. 7c

Bieg zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Jabłońska, Aurelia Plejewska i Tomasz Piwiński przy pomocy Gminnego Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim i wicedyrektor Doroty Pastuszczak. Sekretarzem zawodów była Agnieszka Mikosz. Trasę biegu zabezpieczały: Bernadetta Tajka, Dorota Szot i Jolanta Borzencka. Opiekę nad dziećmi pełnili wychowawcy klas.