W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, po dwóch latach przerwy, odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Fundatorem pucharów i medali był burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec, natomiast sponsorami rowerów dla najlepszych zawodników turnieju wśród uczniów w grupie starszej i młodszej oraz nagród i słodkości dla wszystkich uczestników były kamienieckie firmy oraz właściciele sklepów i zakładów usługowych. Nad przebiegiem całego turnieju, który odbył się 25 kwietnia br., czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym. Rywalizacja zawodników była na wysokim poziomie. O zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica punktów

  • I miejsce w grupie młodszej (kl. IV-VI) zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim: Gabriela Rozmis, Maria Sokołowska, Antoni Rosikoń-Ferenc, Szymon Piątkiewicz. II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
  • W grupie starszej (kl.VII – VIII) I miejsce zajęła drużyna w składzie: Filip Hercuń, Łukasz Klak, Artur Plejewski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Zawodników przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy.  II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
  • Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie starszej został Sebastian Hefka (SP nr 2), a w grupie młodszej Szymon Piątkiewicz (SP nr 1).

Zwycięzcom finału powiatowego życzymy sukcesów w finale strefowym, który odbędzie się 14 maja w Wałbrzychu.

paj.