W ramach Szkolnego Programu Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy VB Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II we wrześniu spotkali się z pracownikami Urzędu Gminy Kamieniec Ząbkowicki, w którym pracuje jeden z naszych Rodziców, Pan Adam Zinkiewicz.

Przy wejściu do budynku Urzędu Gminy przywitała nas bardzo serdecznie sekretarz Gminy Pani Urszula Olechowska, która oprowadziła nas po budynku, opowiadając jednocześnie o pracy urzędników i funkcjonowaniu urzędu. Podczas wycieczki mieliśmy niezapomnianą okazję do spotkania z Panią Anną Podgórną – zastępcą wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki. Spotkanie odbyło się w biurze wójta. Pani Anna Podgórna opowiedziała nam o pracy wójta, o tym co należy do jego zadań i czym się zajmuje.

Spotkaliśmy się również z kierownikami i innymi pracownikami sekretariatu i wszystkich referatów. W każdym biurze dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o pracy urzędników oraz o naszej gminie. Zadawaliśmy dużo pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec naszej wizyty zwiedziliśmy salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Szczególną naszą ciekawość wzbudziły znajdujące się tam maskotki – kolorowe misie oraz dziecięce kocyki. Dowiedzieliśmy się, że są to podarunki dla nowo narodzonych dzieci w naszej gminie.

Dziękujemy bardzo za ciekawe spotkanie, podczas którego mogliśmy dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Gminy Kamieniec Ząbkowicki oraz zobaczyć, jak wygląda praca na różnych stanowiskach urzędniczych. Dziękujemy również za życzliwe przyjęcie, upominki, budowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej oraz za poświęcony nam czas.

Uczniowie klasy VB wraz z wychowawcą