Turniej rozegrano 21 i 22 września br. w Ścinawce Średniej. W zawodach wzięło udział 185 młodych szachistów, którzy rywalizowali podzieleni na 5 kategorii wiekowych osobno dla dziewcząt i chłopców. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 30 minut + 30 sekund na ruch.

Najmłodsza kategoria wiekowa (do lat 9) grała na dystansie 60 minut dla zawodnika. W turnieju obowiązywał zapis partii szachowej, jednak na wniosek opiekuna, za zgodą sędziego głównego z zapisu mogli być zwolnieni najmłodsi zawodnicy, ale wtedy ich czas do namysłu wynosił 30 minut.

W turnieju Szkołę Podstawową nr 1 w Kamieńcu. Ząbkowickim reprezentowali Karol Piwiński (klasa I a) w kategorii C-9 i Gabriela Piwińska (klasa VI a) w kategorii D-11. Karol rozpoczął turniej bardzo dobrze wygrywając ze starszym o dwa lata zawodnikiem posiadającym IV kategorię szachową, jednak później grał słabo i drugą wygraną odniósł dopiero w ostatniej rundzie. Lepiej z dwójki naszych reprezentantów spisała się Gabrysia. Wygrała 3 z 7 partii co dało jej 10 miejsce, ale wygrane partie z wyżej notowanymi rywalkami pozwoliły jej podnieść swój ranking i zdobyła III kategorię szachową.

Gratulujemy i życzymy dalszego podnoszenia swoich umiejętności. Informacje o turnieju można znaleźć na stronie internetowej https://www.chessmanager.com