Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski w dniu 12 sierpnia br. ogłosił VIII edycję konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz aktywizacji zawodowej i aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych organizacji pozarządowych z terenu Dolnego Śląska, działających w różnych obszarach. W tym roku będą to dwa obszary – (nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach). Pierwsza kategoria: organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz druga kategoria: organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Cele szczegółowe konkursu to:

  • promocja działań na rzecz aktywizacji społecznej oraz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami prowadzonych przez dolnośląskie organizacje pozarządowe,
  • zwiększenie prestiżu nagrodzonych organizacji pozarządowych,
  • promocja dobrych praktyk wypracowanych przez nagrodzone organizacje pozarządowe,
  • wzrost aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami i działających na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania znajdą Państwo pod linkiem: http://www.umwd.dolnyslask.pl/organizacje-pozarzadowe/organizacje-pozarzadowe/aktualnosci/artykul/przypominamy-trwa-nabor-do-viii-edycji-konkursu-zdolne-ngo/

Przypominamy do 13 września br1