Klasy czwarte Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim wraz z swoimi wychowawczyniami (na początku czerwca br.) udały się do Gminnego Centrum Kultury na spotkanie „Z książką na walizkach”, na które została zaproszona pani Ewa Karwan-Jastrzębska.

Pani dyrektor Gminnego Centrum Kultury Jolanta Kużdżał przywitała panią Ewę. Autorka bardzo ciekawie opowiadała o swoich książkach, w prezentacji multimedialnej pokazała wiele ilustracji. Akcja „Z książką na walizkach” jest imprezą promującą czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, w której biorą udział twórcy literatury dziecięcej oraz ilustratorzy. Jej głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu.

Pani Ewa zorganizowała konkurs pt. „Podróż wagonikiem”. Na ilustracjach był wagonik, w którym były min. rodzice, dziadkowie, koledzy, koleżanki oraz zwierzątka.  Uczniowie opowiadali o tym kogo chcieliby zabrać w swoją podróż. Na koniec pani Ewa przyznała trzy nagrody. Uczniowie podziękowali Pani bukietem kwiatów. Po zakończonym spotkaniu ustawili się po autografy.