Marzec 2019 roku obfitował w sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego z oddziałami gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim podczas konkursów zorganizowanych w powiecie ząbkowickim: recytatorskim i ortograficznym.

Jakub Dziatczyk z kl. IIIb podczas eliminacji powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK w Ząbkowicach Śląskich zajął II miejsce w kategorii starsi (opiekun artystyczny Mirosława Pastuch). Uzdolniony recytator będzie reprezentował powiat ząbkowicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się 30 kwietnia 2019r. w Kłodzkim Ośrodku Kultury. W konkursie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie również laureaci eliminacji gminnych: Magdalena Zapotoczny (kl.IVa), Gabriela Ciapka (kl. IVa), Nikola Łuczak (kl. VIa), Katarzyna Ciapka (kl. VIIIb).

W Liceum Ogólnokształcącym im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śl. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W związku z tym, że 2019 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, edycja konkursu została podporządkowana właśnie temu twórcy. Naszą szkołę godnie reprezentowało troje uczniów: Kaspian Bielawski (kl. IIIc), Emilia Sowa (kl. VIIIa), przygotowani przez panią Mirosławę Pastuch oraz Natalia Wolak (kl. VIIIb), uczennica pani Aleksandry Rembiasz. Laureat ubiegłorocznej edycji konkursu Kaspian Bielawski – i tym razem nie zawiódł, zajmując II miejsce w kategorii gimnazjum.

Wszystkim naszym uczniom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.

Dorota Twardowska