9 października 2018 r. starsze grupy z przedszkola „Baśniowa Kraina” wybrały się z wizytą do  pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego.

Celem naszej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po ukończeniu przedszkola, pomieszczeń w niej występujących, jak również niwelowanie lęku przed przekroczeniem progu szkoły. Nasi podopieczni zostali bardzo miło przyjęci przez panią pedagog Elżbietę Cwek, która oprowadziła nas po szkole, pokazała jak uczą się starsi koledzy i opowiedziała o najciekawszych wydarzeniach w szkole.

Dzieci miały okazję zobaczyć miejsce, w którym spędzą kolejnych osiem lat swojego życia. Dużym przeżyciem dla przedszkolaków był udział w lekcjach klas młodszych, podczas których mogli pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami oraz zasiąść w szkolnej ławce. Pani pedagog pokazała również bibliotekę, salę do zajęć logopedycznych, stołówkę, a także małą i dużą salę gimnastyczną, na której dzieci 6-letnie od września będą ćwiczyć. Później  skorzystaliśmy z placu zabaw przy szkole.

Na zakończenie wizyty przedszkolaki zostały obdarowane pysznymi owocami i warzywami. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi przedszkolakami oraz rodzicami. Z ich wypowiedzi wynikało, iż szkoła bardzo im się podoba i wszyscy chętnie rozpoczną w niej naukę w pierwszej klasie.