W Przelewicach (województwo zachodniopomorskie) odbył się Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Województwo dolnośląskie reprezentowali gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

W dniach 5 – 7 czerwca 2018 r. drużyna w składzie: Klaudia Rzepa, Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich przeszli kolejne etapy eliminacji, wygrywając finał powiatowy, strefowy i wojewódzki. Na Mistrzostwach Polski rywalizowali z 16 drużynami w takich konkurencjach jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowania, jazda na torze sprawnościowym i miasteczku ruchu drogowego.

Nasi gimnazjaliści zajęli XI miejsce! Dzielnie konkurowali z wielokrotnymi uczestnikami krajowego finału. Turniej był wielką atrakcją dla uczestników, ponieważ oprócz rywalizacji w zawodach przygotowano dużo dodatkowych atrakcji takich jak: Piknik Bezpieczeństwa, wyjazd do Aquaparku w Gryfinie, rejs statkiem po porcie szczecińskim, zwiedzanie Szczecina (muzeum Techniki Motoryzacyjnej, Centrum Dialogu Przełomy, taras widokowy Bazyliki Archidiecezjalnej). Gratulujemy naszej drużynie i życzymy jej  sukcesów w przyszłym roku!

apj.