Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim była gospodarzem 41. Finału Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Patronat nad wydarzeniem objął wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, który był fundatorem pucharów oraz roweru – nagrody  głównej dla najlepszego zawodnika turnieju wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

Nad przebiegiem całego turnieju, który miał miejsce 21 kwietnia 2018 r. w czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym. W kategorii szkół podstawowych I miejsce  zajęli uczniowie: Aleksandra Wojtaszczyk, Maja Herbut, Paweł Bernad, Kacper Miłkowski  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. I miejsce  w kategorii gimnazjum zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, ubiegłoroczni finaliści Mistrzostw Polski: Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, Klaudia Rzepa. Zawodników do turnieju przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy.

Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii szkół podstawowych został Bartłomiej Kwiatkowski – uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, a w kategorii szkół gimnazjalnych – Dominik Kwiatkowski – uczeń tutejszego gimnazjum. Główną  nagrodę (rower) również wygrał Dominik Kwiatkowski. Zwycięzcom  finału powiatowego życzymy sukcesów w finale strefowym, który odbędzie się   w maju w Wałbrzychu.

Sponsorami   nagród  oraz słodkości dla  wszystkich uczestników były firmy: Auto-Bogus, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Wiesław Arendarski, Usługi Remontowo-Budowlane Dawid Bortnik, Arko Arkadiusz Łuczak Firma Handlowo-Usługowa, ELIN Waldemar Banach oraz Bank Spółdzielczy Ząbkowice Śląskie.