Na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie 17 kwietnia 2018 r. odbył się finał wojewódzki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. To już XVIII edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce. Powiat ząbkowicki w kategorii U-10 (rocznik 2008 i młodsi) reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim.

Po raz pierwszy nasz szkoła zakwalifikowała się do tak prestiżowego turnieju piłkarskiego. Jest to dla naszych uczniów duże wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę na treningach gdyż wszyscy trenują w miejscowej Akademii Piłkarskiej GOAL. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Bołaz Błażej, Czerniawski Karol, Grzesiński Bartosz, Staniucha Alexander, Prochera Patryk, Górnicki Fabian, Sarzyński Mikołaj, Kieniuk Łukasz, Kubik Marcel.

Nasz zespół rywalizował w grupie z takimi zespołami jak: PSP 2 Oława, FA Głogów, AMO Jelenia Góra, ciężka grupa nie dała nam awansu do dalszej części rozgrywek ale doświadczenie zdobyte w turnieju pozytywnie wpłynęło na naszych zawodników. W turnieju U-10 wzięło udział 26 zespołów chłopców  oraz 12 zespołów dziewczynek z różnych powiatów województwa dolnośląskiego. Wygrana drużyna tych rozgrywek będzie reprezentować województwo dolnośląskie w finale ogólnopolskim w Warszawie na Stadionie Narodowym w wielkim finale rozgrywek.