W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się kolejne spotkanie z uczniami w ramach programu „Zaczytana Szkoła”,  zorganizowane przez  panie: Elżbietę  Cwek i Grażynę Mikulską.

Tym razem na zaproszenie organizatorów odpowiedziała pani Elżbieta Wiśniewska – emerytowana nauczycielka naszej szkoły. Nasz gość zaprezentował  dzieciom fragmenty niezwykle zabawnej książki Krystyny Drzewickiej pt. „Piątka z Zakątka” o świecie widzianym oczami dziesięciolatka. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem opowieści o śmiesznych wydarzeniach w domu i w szkole, podwórkowych przygodach, pomysłowych zabawach, małych i większych problemach bohaterów, a także o rodzicach, nauczycielach i kolegach z klasy. Wysłuchanie pełnych humoru opowiastek z akcją  osadzoną w realiach lat dziewięćdziesiątych, z żartobliwymi komentarzami stało się preludium do wspólnej zabawy. Dzieci z chęcią odpowiedziały na wszystkie pytania zadane przez panią Elżbietę Wiśniewską i bez problemu odgadły hasło BIBLIOTEKA na podstawie  losowo odsłoniętych numerów od 1. do 10. z przyporządkowanymi im literami. Na zakończenie spotkania, które miało miejsce 12 kwietnia 2018 r. każdy uczeń otrzymał słodką niespodziankę.

Z całą pewnością  należy podkreślić, że nauka w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u małych czytelników zamiłowanie do książek. Jeśli spotkanie z książką przeprowadzone zostanie w formie atrakcyjnego spędzania czasu, czytanie zawsze skojarzy się  dziecku z przyjemnością, a nie z nakazem, karą czy nudą.

Dorota Twardowska