V Grand Prix Ziemi Kłodzkiej to cykl pięciu  turniejów szachowych organizowanych przez Uczniowski Klub Szachowy Giecek Radków w hali sportowej w Ścinawce Średniej.

Prawo startu w turnieju mają wszyscy chętni, którzy na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 dodatkowych sekund za każde posunięcie dla zawodnika. Turniej rozgrywany jest w dwóch grupach: OPEN A dla wszystkich chętnych, zgłoszony do FIDE (szybkie) i OPEN B dla dzieci i młodzieży do 18 lat do IV kategorii szachowej. Terminy zawodów: 3 i 24 lutego 2018 r., 10 i 24 marca 2018 r., 14 kwietnia 2018 r.

W pierwszym turnieju, który odbył się 3 lutego br., grało dwóch  uczniów naszej szkoły Piotr Majocha w OPEN A i Gabrysia Piwińska w OPEN B.  Turniej był udany dla naszych uczniów ponieważ Piotrek Majocha zdobył 6 pkt. i  1 miejsce w grupie A w której startowało 19 zawodników. W grupie B, w której grało 71 zawodników 8 miejsce zajęła Gabrysia Piwińska ( 5 pkt.  i 1 miejsce w kategorii młodziczek).

W drugim turnieju w grupie B  naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Piwińska Gabriela (kl. IV a), Krzywak Antoni (kl. III a), Piątkiewicz Szymon (kl. I a) i Lipa Marcel (kl.I b). W turnieju grało 72 szachistów. Gabysia Piwińska zdobyła 4 pkt., co dało jej 17 miejsce w turnieju (1 miejsce w kategorii młodziczek), Krzywak Antek zdobył  3,5 pkt. i 35 miejsce w turnieju, Piątkiewicz Szymon 2 pkt. i 64 miejsce. Lipa Marcel nie zdobył punktów. W grupie A grało 19 szachistów w tym uczeń naszej szkoły Piotr Majocha, który jest zawodnikiem klubu szachowego UKS Giecek Radków i  barwy tego klubu reprezentuje podczas turnieju. Piotrek zdobył 4 pkt. i 7 miejsce w turnieju (1 miejsce w kategorii juniorów).