XVIII edycja akcji Góra Grosza trwała w całej Polsce od 27 listopada 2017 roku do 2. stycznia 2018 roku. Organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla rodzin  dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Zebrane monety mają także wspomóc zawodowe rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.

W akcji uczestniczyło 13 klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim i 5 klas gimnazjalnych. Uczniowie i wychowawcy  każdej  klasy segregowali  polskie monety według nominałów i sporządzili protokoły. Nad sprawnym przebiegiem działań czuwały uczennice klasy 7b: Zuzanna Pajestka, Natalia Wolak, Angelika Kuśmierek, Katarzyna Ciapka, Amelia Stelmach i opiekun akcji Ewa Otfinowska. Komitet organizacyjny sporządził protokół zbiorczy, zważył monety i zapakował je zgodnie z instrukcją. Ogółem, dzięki wielkiemu sercu i wrażliwości uczniów, kadry pedagogicznej i rodziców zebraliśmy 1 182 złote i 45 groszy. Wszystkie monety ważyły 110 kg . 11 paczek  10- kilogramowych opiekun akcji dostarczył na Pocztę Polską w Kamieńcu Ząbkowickim.

Wszystkim, którzy włączyli się w ogólnokrajową akcję Góra Grosza w imieniu własnym, Towarzystwa „Nasz Dom” i dyrekcji szkoły serdecznie dziękuję, licząc na podobne zaangażowanie w przyszłym roku.

Opiekun akcji Góra Grosza: Ewa Otfinowska