Powiatowy finał mini koszykówki dziewcząt odbył się 12 grudnia 2017 w Ziębicach.

W turnieju zagrały 4 drużyny (z rocznika 2005 i młodsze): SP 2 Ziębice, SP 3 Ząbkowice Śl, SP Budzów i SP 1 Kamieniec Ząbkowicki. W pierwszym meczu gramy z Ząbkowicami i przegrywamy pierwszą kwartę 4:6 grając nerwowo, niedokładnie piłką i źle w obronie. Na szczęście od drugiej kwarty większy spokój w rozgrywaniu piłki i solidna gra w obronie odwróciły obraz gry i dały nam zwycięstwo 20:9. W drugim meczu wysoko ogrywamy Budzów 40:1 i w ostatnim meczu gramy z Ziębicami o pierwsze  miejsce  w  turnieju. Zaczynamy  bardzo  dobrze  bo  pierwszą kwartę wygrywamy 12:6, ale niestety od drugiej kwarty Ziębice zaczęły grać zdecydowanie lepiej, odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Nasze dziewczęta dzielnie walczyły, ale rywalki były lepsze – przegrywamy 24:37 i zajmujemy II miejsce.