W sierpniu bieżącego roku atrakcji dla dzieci w Gminnym Centrum Kultury nie brakowało. Oprócz zajęć cyklicznych, takich jak fitness na trampolinach czy zajęcia sportowe lub komputerowe, miały miejsce wycieczki oraz animacje teatralne.

W ramach programu „Partnerstwo dla książki”, dzięki któremu biblioteka otrzymała dofinansowanie z MKiDN, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową z RKS Kross Byczeń. Pogoda niestety nie dopisała, ale to nie zepsuło uczestnikom humorów. Odwiedziliśmy gminę Złoty Stok, gdzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez panią Dyrektor CKIP w Złotym Stoku Aleksandrę Wąsowicz oraz przez Biblioteka Publiczna w Złotym Stoku. Pani bibliotekarka Katarzyna Furtan oprowadziła nas po budynku. Zostaliśmy również zaproszeni na warsztaty kreatywne, gdzie wykonaliśmy gniotki antystresowe oraz mydełka. Kolejnymi punktami wycieczki były Kopalnia Złota w Złotym Stoku oraz Średniowieczna Osada Górnicza – Park Techniki. Wiele emocji wzbudziło spotkanie z katem. Dzień był wesoły i pełny wrażeń.

Wspaniałą przygodą okazała się również wycieczka do Dusznik Zdroju, gdzie zwiedziliśmy odrestaurowane Muzeum Papiernictwa oraz dworek Chopina. Mogliśmy przyglądać się procesowi wykonywania papieru i dowiedzieć się, jak robiono to w dawnych czasach. W dworku wysłuchaliśmy utworów rodzimego kompozytora, który znany jest całemu światu.

Animacje z teatrem MASKA zawsze dostarczają wiele radości. Tym razem dzieci w GCK wyruszyły „Tropem rycerskiej przygody”. Po zabawach z nagrodami odbyło się wspólne puszczanie baniek mydlanych na parkingu za budynkiem centrum. Nie sposób nie wspomnieć te, o cotygodniowych, uwielbianych przez dzieci i rodziców zajęciach z panią Romaną Bielawską. W każdy piątek dzieci wykonać pracę plastyczną, zabawkę lub gadżet. Jedna z uczestniczek, Martynka Mroczek została wyróżniona przez biuro poselskie w konkursie „Kartka z wakacji”. Wakacje już za nami, do zobaczenia za rok w GCK!