Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim wzięli udział w powiatowym finale  Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który 22 kwietnia 2017 r. odbył się w Gimnazjum publicznym im Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim.

Udział w turnieju w kategorii szkół podstawowych wzięły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, Szkoła Podstawowa w Braszowicach oraz nasza szkoła. Drużyna w składzie:  Bartłomiej Kwiatkowski, Oliwia Staniucha, Remigiusz Jachimowski oraz Hanna Stuglik pod opieką pana Grzegorza Czachora rywalizowała w części teoretycznej, rozwiązując testy z przypisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz części praktycznej, która polegała na jeździe rowerem po torze przeszkód. Nasza szkoła zdobyła I miejsce otrzymując puchary, dyplomy i nagrody. Dodatkowo najlepszym zawodnikiem w turnieju został nasz uczeń Bartłomiej Kwiatkowski. Dzisiaj, czyli 6 maja nasi zawodnicy pojechali do Wałbrzycha rywalizować na szczeblu strefy wałbrzyskiej! Trzymamy za nich kciuki!