„…Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba. Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana. No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło. Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości…”

Starszaki z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny wystąpiły na tak dużej prawdziwej scenie w  Gminnym Centrum Kultury w Kamieńcu Ząbkowickim, gdzie odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. 24 stycznia 2017 roku świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość, podczas której mogli zobaczyć jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosnki i recytowały wierszyki. Wszystko w tym dniu zarówno muzyka, piosenki, wierszyki, ubiór sali a nawet poczęstunek  nawiązywało do lat 70., tym samym  przypominając wszystkim zebranym ich lata młodzieńcze.

Niespodzianką dla naszych kochanych gości były własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki: laurki a także dla Dziadków – krawaty a dla Babć – torebeczki szczęścia 🙂 , które zostały wręczone przez ich kochanych wnuków i wnuczki. Ogromnym przeżyciem dla zaproszonych gości był pokaz mody z lat 70. w wykonaniu przebranych w piękne  stroje przedszkolaków, który przypomniał Babciom i Dziadkom ich młodzieńcze lata 🙂

Miłym zaskoczeniem dla zaproszonych gości były także podczas wspólnego śpiewania „100 lat” wniesione torty z fajerwerkami dla Babć i Dziadków. Goście byli bardzo poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec  łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec wszyscy rozkoszowali się zarówno pysznymi tortami jak i ciastami domowego wypieku dzięki pomocy rodzicom a także spędzili miły czas ze swoimi wnuczętami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i na długo pozostanie w sercach wszystkich.

Renata Kocjan-Górska