Spotkanie ze Świętym Mikołajem to dla dzieci jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w roku. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 „Baśniowa Kraina” w Kamieńcu Ząbkowickim. Corocznie starannie przygotowują się do tej wizyty poprzez tworzenie wspaniałych i ciekawych prac plastycznych – oczywiście z Mikołajem w roli głównej, przygotowują także piosenki i wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak ważnym gościem. Wracamy do tego wydarzania, bo chociaż kończy się czas świąt, dzieci nadal miło wspominają tę wycieczkę.

Tym razem dzieci na spotkanie z Mikołajem wyruszyły w podróż do wioski Mikołaja w Złotym Stoku. Tam wszyscy zostali serdecznie przywitani przez pracowite Elfy, które oprowadziły dzieci po wiosce Mikołaja. Zwiedzaniu towarzyszyło wiele zadań dla przedszkolaków m.in. wrzucanie grosika do studni życzeń, napędzanie gigantycznej bombki, karmienie zwierząt marchewką, pomoc w uruchomieniu maszyny do kruszenia złych uczynków.

Po wykonaniu zadań przyszedł czas na wyczekiwane przez wszystkie dzieci spotkanie z Mikołajem. Jednak przed przedszkolakami pozostało jedno zadanie do wykonania – przejście przez magiczny tunel czasu! Mimo, że nie było to takie proste, wszystkim udało się go pokonać. W drewnianej chacie każde dziecko miało możliwość spotkać się z Mikołajem, usiąść na jego kolanach oraz otrzymać od niego prezent wraz z „Certyfikatem Przyjaciela Świętego Mikołaja”. Na koniec Elfy poczęstowały wszystkich ciepłą herbatką i podziękowały za udaną wizytę. Dzieci przejęte i szczęśliwe udały się autobusem do przedszkola. Z pewnością wszystkim na długo pozostanie w pamięci to wyjątkowe spotkanie! Pan wójt Marcin Czerniec zasponsorował to radosne dla dzieci wydarzenie, za co dziękujemy, tak jak Rodzicom za wielką pomoc Mikołajowi w przygotowaniu pięknych paczek.