W Szkole Podstawowej nr 2 po raz kolejny odbyła się ogólnopolska akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Był to wyjątkowy dzień nie tylko przez to, że utrzymany w pięknym klimacie czasu przedświątecznego, ale także dlatego, że odwiedziła nas Pani Aleksandra Rembiasz- nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim. 

19 grudnia 2016 r., w tak świątecznym nastroju czyta lektura nie mogła być przypadkową książka. Na tę okazję bibliotekarka Pani Dagmara Szymczak przygotowała „Opowieść wigilijną” Karola Dickensa w przekładzie dla najmłodszych słuchaczy. Uczniowie klasy III B pod opieką Pani Barbary Nowaczek z zapartym tchem słuchali czytanej opowieści. Z niedowierzaniem przysłuchiwali się historii Scrooga, który nie znosił Świąt Bożego Narodzenia i uważał je za stratę czasu.

Po wysłuchaniu opowieści uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania do przeczytanego fragmentu. Pani Ola chcąc zachęcić słuchaczy do dalszego zainteresowania się tą pozycją książkową, opowiedziała w skrócie, co się będzie dalej działo z głównym bohaterem nie zdradzając jednak samego zakończenia. Cel został osiągnięty, gdyż na zakończenie spotkania ustawiła się grupa chętnych, chcących wypożyczyć tę książkę.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Rembiasz za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i przepiękne przeczytanie najmłodszym uczniom książki, wprowadzając ich w klimat tak cudownych świąt.