Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Miś jest najlepszym przyjacielem, nawet niektórzy dorośli mają sentyment do swojego pluszaka. 25 listopada 2016 r. grupa 5-6-latków – „starszaków” z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko było pięknie wystrojone i przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. 🙂 Każdy był piękny i wyjątkowy. Na ten dzień „starszaki” przygotowywały się już kilka dni wcześniej ucząc się bardzo chętnie wierszyków i piosenek, stroiły salę w  piękne przygotowane przez siebie prace plastyczne i techniczne – wszystkie oczywiście dotyczące MISIA.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki uczestniczyły we wspólnej zabawie w „misiowej krainie”. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, śpiewały i tańczyły przy piosenkach: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” oraz „Niedźwiadek”.  Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji. Oprócz przedstawienia i śpiewania piosenek głównym punktem był PLUSZOWY MIŚ, na widok którego dzieci były uradowane i zaskoczone, że taki gość zawitał do naszego przedszkola 🙂 Wraz z MISIEM  śpiewały piosenki i tańczyły,  za co otrzymały od misia smakołyk w postaci ciasteczka lubisia. Na koniec dzieci pochwaliły się MISIOWI i zaśpiewały piosenkę w języku angielskim „My Teddy Bear”. Dzieci robiły także pamiątkowe zdjęcia 🙂

Na koniec wręczyliśmy MISIOWI podziękowanie za tak wspaniałe odwiedziny i wspólną super zabawę 🙂 i pożegnaliśmy Go a także poprosiliśmy o przybycie w przyszłym roku do naszego przedszkola 🙂 W tym dniu zarówno zaproszeni goście – Rodzice oraz Pan Dyrektor Arkadiusz Albrecht jak i przedszkolaki miały okazję popróbować słodkiego przysmaku każdego misia czyli miodku oraz smakowali wszystkie słodkości jakie zostały przygotowane przy pomocy rodziców i pani wychowawczyni. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i niezapomnianych wrażeń.

Renata Kocjan-Górska