W ramach Światowego Dnia Żywności, przypadającego na dzień 16 października, w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim  przez cały tydzień od 17 do 21 października 2016 roku wychowawczynie podjęły działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci starszych i tych najmłodszych.

Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważny jest sport i ruch na świeżym powietrzu. Atrakcją zajęć były zabawy przy śpiewie związane z tematyką zdrowia i wykonanie wspólnie plakatu oraz prac plastyczno-technicznych. Głównym zaś punktem i najciekawszym dla dzieci było zrobienie przez dzieci z grupy maluszków i grupy najstarszej wraz z wychowawcami pysznych kanapek oraz sałatek owocowych i koreczków owocowo-warzywnych z zachowaniem zasad zdrowego żywienia i higieny spożywania posiłków oraz smakowanie wszystkich zdrowych produktów jakie były z okazji tego dnia przyniesione do przedszkola przez panie wychowawczynie oraz dzieci.

Świętowanie dzieci zakończyły przy wspólnym stole, gdzie dzieci zajadały przepyszne smakołyki same przez siebie przygotowane.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek