„Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić: obawiam się, że nie byłem wobec niej całkowicie w porządku”. (Św. Jan Paweł II)

Jak co roku w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się zmagania, kto okaże się Mistrzem Recytacji Poezji Religijnej. O ten tytuł walczyły uczennice i uczniowie kl. IV i VI.

Najlepsza okazała się uczennica kl. IV –  Kalina Krawczyk, która w znakomity sposób przedstawiła historię „dziury w niebie”. Drugie miejsce przypadło uczennicy kl. VI – Aleksandrze Janik. Ola ukazała w recytacji wiersza postać św. Brata Alberta, tego który w prosty sposób niósł miłosierdzie najbiedniejszym. Hanna Stuglik z kl. IV to zdobywczyni miejsca trzeciego. W jej wykonaniu usłyszeliśmy wiersz o dziewczynce, która  księdzu skarżyła na innych, a sama miała wiele grzechów.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Manueli Siwak z kl. VI i Julii Nowakowskiej z kl. IV. Nad całością konkursu czuwała komisja w składzie: p. Dagmara Szymczak, p. Alicja Nowakowska i s. Katarzyna Fabicka. Uczennice  będą reprezentowały szkołę w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej w Ząbkowicach Śląskich.

Obawiam się że nie byłem wobec niej całkowicie w porządku (4)