Tegoroczne Dożynki Gminne rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą o godzinie 14:00 w kaplicy w Kamieńcu Ząbkowicki II. Następnie korowód wraz z gośćmi oraz delegacjami z sołectw przy akompaniamencie orkiestry dętej wyruszył na plac strażacki.

Tam starościna Renata Mazur – Kliś oraz starosta Radosław Nadowski wraz z sołtysem Ryszardem Gliną oraz przewodniczącym rady sołeckiej Marcinem Wróblem przywitali przybyłych gości i przekazali chleb Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki, który podzielił się nim z mieszkańcami. Następnie odbyły się tradycyjne prezentacje wieńców dożynkowych, przepełnione żartami i śpiewami.

O godz. 17:00 wystąpił zespół „Kolorowe Gitary”, przy którym goście rozpoczęli wesołą zabawę. Zaraz po koncercie odbyły się animacje i zabawy dla dzieci równocześnie ze spektakularnymi zawodami „Najlepsze sołectwo w gminie”. Rywalizacja była zacięta, na szczycie uplasowało się Sołectwo Śrem. Część oficjalną zakończył śląski program biesiadny zaprezentowany przez zespół „Jorgusie”, po czym goście bawili się na festynie do późnych godzin nocnych.