W Gimnazjum Publicznym im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim, 21 czerwca 2016 r., w odbył się II finał Szkolnego Konkursu Wiedzy „Omnibus”.

Finaliści z klas I – III przez dziesięć miesięcy przygotowywali się do udziału w zmaganiach na forum szkoły. Znaleźli się wśród nich:

  1. Wojciech Ciapka kl.Ia
  2. Mateusz Makuch kl. Ia
  3. Artur Siembab kl. Ib
  4. Miłosz Stopa kl. IIa
  5. Łukasz Jednak kl. IIb
  6. Michał Ziomek kl. IIb
  7. Milena Chmielewska kl. IIIa
  8. Radosław Panek kl. IIIa
  9. Sebastian Rudzki kl. IIIb
  10. Paweł Szkrabko kl. IIIb

Nad poprawnością  odpowiedzi uczestników konkursu czuwały panie: Anna Wojtaszczyk, Sylwia Grot i Anna Jabłońska. Na początku uczniowie wylosowali numerki swoich stolików i zaprezentowali się. Odbyły się dwie tury zmagań konkursowych. W pierwszej rundzie – 10. uczestników – mających po trzy szanse, udzielało kolejno odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin. W drugiej turze – wystąpiło 3 finalistów: Wojciech Ciapka, Łukasz Jednak i Paweł Szkrabko. Konkurs miał charakter indywidualny, każdy uczestnik samodzielnie odpowiadał na zadane pytania. Reprezentantom klas: Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IIIb  kibicowali koledzy i koleżanki, utożsamiając się z nimi kolorem strojów i skandując hasła, napisane na własnoręcznie wykonanych  transparentach. Zwycięzcą  II FINAŁU SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY „OMNIBUS” został Wojciech Ciapka z klasy Ia, drugie miejsce otrzymał Łukasz Jednak z klasy IIb, trzecie miejsce zajął Paweł Szkrabko z klasy IIIb. Każdy uczestnik finału otrzymał z rąk pani dyrektor Urszuli Marszałek nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców: tablet, głośnik,  słuchawki, długopisy i słodycze. Klasy IIIa i IIb otrzymały  nagrody za najlepszy doping swoich reprezentantów.

Pani dyrektor Urszula Marszałek, przedstawiciele Rady Rodziców, naczelnik Urzędu Pocztowego w Kamieńcu Ząbkowickim – pani Elżbieta Kilian pogratulowali zwycięzcom i uczestnikom finału, życzyli im dalszych sukcesów, doceniając ich wszechstronną wiedzę i determinację w dążeniu do sukcesu.. Komendant Straży Granicznej w Kłodzku – Piotr Piekarski ogłosił ufundowanie wycieczki do Komendy Straży Granicznej dla zwycięzcy II finału Szkolnego Konkursu Wiedzy „Omnibus” – Wojciecha Ciapki i jego klasy Ia. Specjalne podziękowanie otrzymała organizatorka finału konkursu – pani Anna Wojtaszczyk, która sprawowała opiekę nad uczniami podczas dziesięciu edycji „OMNIBUSA” w roku szkolnym 2015/2016.

Goście obecni na uroczystości: radna Powiatu Ząbkowickiego: Agnieszka Tandereszczak, naczelnik Urzędu Pocztowego w Kamieńcu Ząbkowickim: Elżbieta Kilan, przedstawiciel Gminy Kamieniec Ząbkowicki Stanisław Twardowski, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Elżbieta Hajnisz-Burmistrz, komendant Straży Granicznej w Kłodzku Piotr Piekarski, przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców: Zuzanna Stefaniuk oraz Kamila Siembab – rodzice finalistów.

Anita & Izabela & Julia - kl. 2a