Gdyby biegi kategoryzowano według temperatury powietrza w dniu, w którym się odbywają, Półmaraton Henrykowski 2015 byłby w czołówce: 8 sierpnia ubiegłego roku temperatura w cieniu przekraczała 40 stopni Celsjusza. Czy tak też będzie w tym roku?

Tego nie wiemy. Wiemy jednak już dziś, że piąta edycja będzie jeszcze lepiej zorganizowana, a wszystko po to, aby żeby biegacze wyjechali z niej nawet bardziej zadowoleni niż rok temu. Warto zapisać się jak najszybciej. 13 sierpnia, czyli już za 2 miesiące do historycznego Henrykowa ponownie przyjadą biegacze z całej Polski. Dotychczas swój udział zgłosiło ponad 200 uczestników, jednak organizatorzy będą przygotowani na przyjazd nawet 800 biegaczy.

Ubiegłoroczne wydarzenie spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników, którzy byli zachwyceni organizacją biegu. Organizatorzy z uwagi na pogodę zwiększyli liczbę punktów z wodą, dodali punkt z lodem i cukrem, a mieszkańcy miejscowości, przez które przebiegała trasa zapewnili dodatkowe, spontaniczne kurtyny wodne… z wężów ogrodowych. Na domiar dobrego na mecie na strudzonych biegaczy czekał… basen z lodem. Osoby, które do Henrykowa przyjechały z dziećmi mogły spokojnie przemierzać kolejne kilometry, bo ich pociechami zaopiekowała się grupa profesjonalnych animatorów.

Czy w tym roku będzie tak samo? Już wiemy, że organizatorzy planują kolejne udogodnienia – zwiększy się liczba punktów z wodą, organizacja strefy mety, a dodatkowo dla najmłodszych odbędzie się Mikro Półmaraton Henrykowski. Nie zmieni się natomiast najważniejsze – trasa biegu i piękne widoki wzdłuż niej. Jednak 13 sierpnia Henryków zaprasza nie tylko biegaczy. Miejscowość ta oferuje znacznie więcej… To tutaj spisywana była Księga Henrykowska, w której znajduje się pierwsze zapisane w języku polskim zdanie. Znajduje się tam także słynny klasztor cysterski, a zaledwie 7 km stąd – Ziębice, stolica historycznego Księstwa, które funkcjonowało od średniowiecza aż po barok. Jest zatem co zwiedzać i oglądać.

Więcej informacji na temat biegu na stronie:

www.polmaraton-henrykowski.pl

 Najgorętszy bieg roku_01