II Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim przeszedł już do historii, ale na pewno jeszcze długo uczestnicy imprezy będą wspominać świetną zabawę. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi kilka godzin wspólnego  biesiadowania, tańców i rozgrywek sportowych minęło błyskawicznie.

Imprezę rozpoczęła Pani dyrektor Bożena Kołodziej i powitała wszystkich gości a potem tradycyjnie rozpoczęły się występy muzyczne. Chór pod kierunkiem Pani Bogumiły Pietrusewicz przygotował wiązankę przebojów, które wszyscy nucili a zaraz potem solowe występy uczniów – śpiew, gra na skrzypcach, perkusji  czy pianinie. To pokazywało jak wielu utalentowanych uczniów chodzi do „Jedynki”. Atmosferę podgrzał turniej strażacki, w którym startowały drużyny składające się z ucznia i rodzica a na koniec brawurowy pokaz, jak pokonać strażacki tor przeszkód w wykonaniu Pani dyrektor Bożeny Kołodziej i Przewodniczącego Rady Rodziców Pana Aleksandra Ciapki. Potem rozpoczęły się pokazy taneczne – taniec towarzyski w wykonaniu naszych uczniów, pokaz tańca grupy świetlicowej pod kierunkiem Pani Grażyny Mikulskiej, pokaz tańca pod kierunkiem Pani Aurelii Plejewskiej i porywająca zumba, którą uczniowie, rodzice i nauczyciele spontanicznie zatańczyli wraz z instruktorką Panią Olgą Gołębiewską.

Pamiętaliśmy też o zbliżających się bezpiecznych wakacjach, więc grupa uczniów niezwykle fachowo udzieliła pierwszej pomocy swoim rodzicom. Jak mówi ich opiekun Pan Dariusz Czarnecki, z nimi można się czuć bezpiecznie. Do tego ogromne zainteresowanie uczestników pikniku rozmowami z grupą „Krewmaniacy” na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i przeszczepu szpiku, ćwiczeniami na fantomach czy pomiarem ciśnienia. Na koniec tradycyjnie odbyły się mecze rodziców i dzieci. Panie rozegrały mecz siatkówki a panowie mecz piłki nożnej – jeden mecz wygrany przez uczniów, drugi przez uczniów, więc w sumie remis, a przede wszystkim dobra zabawa. Takie też zdanie mieli uczestnicy pikniku o całej imprezie, nawet pojawił się nieplanowany  wspólny taniec belgijski- to świadczy, że wszyscy świetnie się bawili. Za tę wspólną zabawę, pracę włożoną w przeprowadzenie tej imprezy serdecznie dziękujemy.