Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II uczestniczyli w wycieczkach do MiniEurolandu w Kłodzku.

10 maja 2016 r. uczniowie klasy II b wraz z rodzicami i wychowawcą podziwiali modele najsłynniejszych budowli Dolnego Śląska, Europy i świata. Następnie uczniowie brali udział w warsztatach modelarskich. Chętnie korzystali również z atrakcji placu zabaw. W drodze powrotnej podziwialiśmy ruchomą szopkę w Bardzie. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

19 maja 2016 r. uczniowie klasy I b wraz z wychowawcą i rodzicami wzięli najpierw udział w warsztatach modelarskich, na których dowiedziały się między innymi z jakich materiałów i w jaki sposób powstają miniaturowe budowle. Następnie każdy uczeń samodzielnie skleił jeden model budynku, który znajduje się w parku i zabrał swoją pracę do domu. Po ciekawych warsztatach rozpoczął się spacer po mostach i chodnikach. Można było podziwiać znane, zabytkowe pałace i budowle znajdujące się zarówno niedaleko Kłodzka, jak również i te odległe, z różnych części świata. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił Łuk Triumfalny znajdujący się w Paryżu, Pałac Zwingera z Drezna, czy Zamek Książ z Wałbrzycha. Okrzyk radości u dzieci wzbudził duży Big Ben, który znajduje się w Londynie oraz Fontanna Di Trevi z Rzymu, do której wszystkie dzieci wrzucały grosiki na szczęście. Przy większości budowli wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, bo nie sposób przejść obok nich obojętnie. Po spacerze dzieci spędziły nieco czasu na placu zabaw, a tam było radości co niemiara, co potwierdzają zdjęcia. Pobyt w MiniEurolandzie sprawił, że pierwszoklasiści mogli w ciągu jednego dnia „być” w kilku miastach Europy i zobaczyć najważniej zabytki, budowle w miniaturze. Aura dopisała nam na wycieczce, a uśmiechnięte i szczęśliwe twarze dzieci świadczą o tym, że wyprawa była bardzo udana.