Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Święty Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Co roku Święty Mikołaj odwiedzał nasze przedszkole, jednak w tym roku dzięki wsparciu, jakiego udzielił nam Pan Wójt Marcin Czerniec, sami go odwiedziliśmy w jego wiosce położonej w Złotym Stoku.

Zostaliśmy serdecznie przywitani przez pomocników Świętego Mikołaja –  pracowitych Elfów, które oprowadzały nas po Wiosce Mikołaja. Zwiedzaniu towarzyszył szereg zadań dla dzieci – przedszkolaki wrzucały grosik do studni życzeń, pomagały Elfom wciągać prezenty pod gigantyczną choinkę, napędzały ogromną bombkę, aby napoić zwierzęta, karmiły marchewką zwierzęta mieszkające w wiosce, pomagały uruchomić maszynę do kruszenia złych uczynków.

Po wykonaniu zadań nadszedł czas na spotkanie z najważniejszą osobą – Świętym Mikołajem. Dzieci prowadzone przez Elfy czasoprzestrzennym tunelem udały się do chatki, gdzie każde dziecko miało możliwość spotkać Mikołaja, usiąść na kolanach, zadzwonić dzwonkiem i otrzymać od niego prezent wraz z „Certyfikatem Przyjaciela Świętego Mikołaja”. Na koniec Elfy poczęstowały dzieci ciepłą herbatką. Przedszkolaki przejęte  i szczęśliwe wróciły do przedszkola. Z pewnością dzieci oraz panie wychowawczynie na długo zapamiętają wizytę w Wiosce Mikołaja i to niezwykle wyjątkowe spotkanie.