Powstał plac zabaw przy ul. Młyńskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Coraz bardziej wiosenna pogoda sprawi zapewne, że najmłodsi nasi mieszkańcy będą chętnie korzystać z tej atrakcji.

Kamieniec wzbogacił się o kolejne miejsce zabaw, które służyć będzie dobru dziecka. Niewątpliwie nowy plac zabaw pozwoli rozwijać sprawność ruchową i intelektualną naszych dzieci. A także rozwinąć zręczność, zaspokoić naturalną potrzebę ruchu oraz przyczynić się do kształtowania właściwej postawy ciała. Służyć będzie rozwojowi wyobraźni i kreatywności. Stanie się on szybko ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, dzięki czemu nasze najmłodsze społeczeństwo będzie szczęśliwe, radosne i zdrowe. Wszystkie kolorowe urządzenia są już ustawione, a sam plac został już przygotowany dla milusińskich.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu pozyskanemu przez Gminę Kamieniec Ząbkowicki z  Europejskiego Funduszu Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W zakresie programu „Europa inwestująca w obszary wiejskie” możliwe okazało się pozyskanie środków finansowych przeznaczonych na tzw. „wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w ramach działania 413  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

efr