Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć
i radości. Tak też było w Przedszkolu nr w Kamieńcu Ząbkowickim.

4 lutego 2015 r. wszystkie grupy udały się do Gminnego Centrum Kultury na bal karnawałowy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, czarownice, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. A rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wszyscy przy dźwiękach muzyki, nad którą czuwał pan Radek, bawili się wyśmienicie! Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia naszych przedszkolaków.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały ,,salę balową”. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej, przyjemnej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy panu Radkowi za oprawę muzyczną, a dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Na kolejny bal karnawałowy do naszego przedszkola zapraszamy już za rok.